Ücretsiz Kargo ve aynı gün kargo
Castor Oil olarak da blinen Ricinus Oil,(30 ml) Hindistan'ın saf doğal terapötik kalitedeki taşıyıcı yağıdır. Kene otunun tohumlarından çıkarılan, hekimlikte ve sanayide kullanılan bir yağdır. Hint yağı, hint yağı bitkisinin tohumlarından çıkartılan  soluk sarı renkli bir sıvıdır. Bu yağ çeşitli tedavi ve tıbbi değerlerine sahiptir. Antiseptik özellikleri enfeksiyonlarla savaşmaya yardımcı olur. Vücudun zararlı serbest radikallerle savaşmasını sağlayan antioksidan özellikleri vardır. Anti-inflamatuar özellikleri vücudun çeşitli yerlerindeki iltihabın giderilmesi için yardımcı olur. Hint yağının faydalarının çoğu, içinde bulunan büyük bir miktardaki doymamış yağ asitlerinden kaynaklanmaktadır.
Romatizma, artrit ya da guttan kaynaklanan ağrılı eklemlere hint yağı ile masaj yapmak bu ağrılara rahatlama sağlayabilir. Hint yağının ağızdan alımı, bakteriyel artıştan kaynaklanan çeşitli sindirim sorunlarını tedavi edebilir. Ayrıca bir laksatif olarak çalışır ve kabızlığı tedavi eder. Hint yağının düzenli tüketimi gecikmiş veya ağrılı adetler gibi bir çok menstrüel bozuklukları azaltabilir. Vücudun genel bağışıklık sisteminde iyileşme meydana getirmesinin yanı sıra, multiple skleroz, Parkinson hastalığı, beyin felci gibi bazı ciddi hastalıkların tedavisi için de kullanılabilir.
Gözler İçin:
Gözlere giren herhangi bir artık maddeyi çıkarmak ve bundan kaynaklanan tahrişi durdurmak için, damla olarak hint yağı kullanılabilir. Arpacık denilen göz kapağı üzerinde mevcut olan yağ bezlerinin enfeksiyonu, hint yağı ile tedavi edilebilir. Bunun için, hint yağı günde 2-3 kez arpacığın üzerine doğrudan uygulanmalıdır. Blefaritte (kirpik dibi iltihabı) ise, göz iltihaplanma nedeniyle kırmızıya döner. Göz kapaklarının çevresindeki bu alana yağı hafifçe sürmenin kızarıklık ve enflamasyon üzerinde yatıştırıcı bir etkiye sahip olduğu belirtilir. Bu tıbbi kullanımlarının yanı sıra, hint yağı ince kirpikleri olanların kirpiklerini kalınlaştırması için kullanılabilir. Göz kuruluğu tedavisinde de hint yağından faydalanılmaktadır.

Cilt İçin:

Hint yağı, bakteriyel enfeksiyonların neden olduğu çeşitli cilt hastalıklarının tedavisi için faydalı olan dezenfektan bileşenlere sahiptir. Cilt ülserleri, saçkıran, kaşıntılı deri, döküntüler ve siğiller gibi... Kuru cilt üzerinde iyi bir nemlendirici etkiye sahiptir. Bu nedenle, genellikle kışın gelişen ayak bilekleri ve ayaklardaki çatlakları iyileştirmek için kullanılabilir. Bir süre ayakları sıcak suda beklettikten sonra hint yağı ile masaj yapılabilir. Böylece cilt yumuşar ve oluşabilecek çatlaklar önlenir. Hint yağı, göz çevresindeki cilt kırışıklıklardan kurtulmak için de önerilir. Kollajen ve elastin üretimini teşvik eder böylece cildin pürüzsüz ve esnek olmasına yardımcı olur.

Saçlar İçin:

Saç derisi sorunlarına neden olan ve saç dökülmesine yol açan bazı enfeksiyonlardan kurtulmak için kullanılabilir. Kuru, pullu kafa derisi üzerine uygulandığında nemli tutar ve iyileştirebilir. Kepek ve bitten kurtulmak için kullanılabilir. Saç köklerini güçlendirdiği için saç uzamasını teşvik ettiği söylenir. Parlaklığını kaybetmiş, zarar görmüş saça uygulandığında saç bakım kremi olarak uygulanabilir. Bunun için hint yağını badem yağıyla karıştırıp, saç köklerine masaj yapın en son da uçlarına uygulayın. Bir saat bekleyin ve kaliteli bir şampuan ile yıkayın. Hint yağını inceltmek, yağın daha kolay uygulanmasını sağlar, saç yıkanırken akması zor olmayacaktır.

Hint yağı normal miktarda kullanıldığında hiç bir yan etkisi yoktur. 
Taşıyıcı yağların çoğunun, sağlıklı ve genç bir cildin korunması için önemli yararları vardır. Göz kuruluğu ve göz çevresi dokusunun korunması için de uygulanabilmektedir.