Saf terapötik kalite sertifikalı organik aromaterapi uçucu yağıdır.  Oshadhi orijini Nepal’dir. (Lippia Citriodara) – Cymbopogon ailesinden olan çok yıllık otsu bir bitkidir. Limon otunun ana vatanı Avrupa’nın, Asya’nın sıcak tropik bölgeleri ve Okyanusya olarak bilinmektedir.  Limon otu bitkisinin boyu 2-3 metreye kadar uzanabilen bir ağacın yapraklarıdır. Yaprakları limon gibi kokmasından dolayı limon otu olarak isimlendirilmiştir.

Limon otunun ana unsuru, hacminin %70 – %85 oluşturan, sitral maddesidir. Bu bitki parfüm yapımında; baharat yapımında; alternatif tıpta kullanılır. Alternatif tıpta taze olarak kullanılmasına önem verilir. En faydalı kısmı taze saplarıdır, ama bitkinin kurutulmuşu ve toz şeklinde olanı da vardır. 

Palmarosa'nın yumuşak, çiçek kokusu sardunyayı andırır. Tropikal bir çimden damıtılır ve antiviral, antibakteriyel ve antifungal özelliklere sahip olduğu bilinir. Soğuk algınlığı, grip, sinüzit ve öksürükler için alternatif tedavide önerilir. yorgunluğunu ve mavileri rahatlatır ve stres ve sinir yorgunluğu için idealdir.


Limon Otu Bitkisinin Faydaları
*Sindirimi kolaylaştırır. 
*Ateş düşürücü etkisi bulunur. Soğuk algınlığı, öksürük ve bronşit gibi hastalıklara iyi gelir.
*Adet düzensizliğinde kullanılır. 
*Doğal antidepresan olarak tabir edilebilecek bitkilerdendir. Depresyona karşı doğal bir bitkidir. Huzursuzluk, sıkıntı ve uykusuzluk şikayetlerini azaltır.
*Diyabet hastaları için kan şekerini düşürücü etkisi bulunur.
*Hücre yenileyici, bağışıklığı arttırıcı ve dolaşım sistemini düzenleyici etkileri vardır. 
*Mide rahatsızlıkları, hazımsızlık ve gaz şikayetlerinin giderilmesinde etkilidir. 
*Cilt ve tırnak mantarı enfeksiyonları, egzama, akne ve dermatitlerde kullanılır. Böcek sokmalarına karşı etkilidir.
*Limon otundan hazırlanan uçucu yağ aynı limon kokusuna benzer. Bu yağ parfümeride geniş olarak kullanılır. Sık baş ağrılarında, baş dönmelerinde, migren ve zayıf vestibüler aparatı olan insanlar üzerinde olumlu etki yapar.
*Prostata iyi gelir. 
*Kırışıklık azaltıcı etkisi vardır.