Ücretsiz Kargo ve aynı gün kargo

Vahşi doğadan toplanmış ve organik tarım sertifikalı. Oshadhi neroli orijini Fas… 

Acı portakal;  Turunçgillerden olan bütün Akdeniz'e kıyı ülkelerde, Güneydoğu Asya kıyılarında yetişen, kışın yaprağını dökmeyen ağaca ve bu ağacın portakala benzeyen, fakat suyu acımtırak olan meyvesine verilen addır. Çiçekleri Mart‘tan Ekim ayına kadar toplanarak kurutulur ve özel kaplarda saklanır. Turunç kabuğundan elde edilen eterik yağa "Petitgrain", çiçeklerinden elde edilen eterik yağa da "Neroli" denir. Turunç değişik varyasyonlarının uçucu yağları çekilerek parfüm ve gıdalarda tatlandırıcı olarak da kullanılır. Ayrıca alternatif tıpta bitkisel ilaç yapımında da kullanılan bir bitkidir. Bunun yanında limon gibi asidik yapısı nedeniyle temizlik maddelerinde ve güzel kokusu nedeniyle koku gidericilerde kullanılabilmektedir.

Acı Portakal Faydaları

Mide yanmalarına karşı faydalıdır. Safra, kronik ishal ve kusmayı keser, parazit ve kolite faydalıdır. 

Kan dolaşımını düzenler. Kalbi kuvvetlendirir ve ferahlatır, çarpıntıyı önler. Sinir, stres, üzüntü, huzursuzluk, anksiyete, uykusuzluk ve sıkıntıyı giderir.  

Ateş, soğuk algınlığı, grip ve nezleye faydalıdır. 

Romatizma  ağrılarının  giderilmesine  yardımcı olur.  

Olgun ve hassas ciltlerde tonik olarak kullanılır. Sivilce, akne,  kaşıntı,  selülit,  yara ve yanıkların iyileştirilmesinde kullanılır. 


Uyarılar

Mide, gastrit ve ülser rahatsızlığı olanlar kullanmamalıdır.